לחצו על הקלידים עם העכבר והתחילו לנגן
www.smusic.co.il כל הזכויות שמורות לשירה אלעד נבנה ע"י טל-פרו

דרכי ההוראה שלי מותאמות אישית לילד ושמות אותו במרכז. בבואי ללמד תלמידים אני שואפת לטפח  לא רק כשרון מוסיקאלי גרידא. אני מביאה בחשבון את העובדה שכל ילד הוא בעל אופי שונה, בעל נטיות מוסיקאליות אחרות, בעל רצונות ושאיפות שונות. אני לוקחת בחשבון את הסביבה בה הוא חי, את שאר הפעילויות בהן הוא מעורב, את תחומי התעניינותו מחוץ למוסיקה ושואפת להפיק מכל ילד את המקסימום על פי יכולתו ונטיותיו. אין לי שאיפה להפוך את כולם למוסיקאים או נגנים מצטיינים. יש לי שאיפה, לעומת זאת, לגעת בכולם ולתת להם הרגשה חיובית לגבי יכולתם האישית. אם הילד יצא מהחוויה המוסיקאלית מסופק, מועשר רגשית וגם הרגיש חיבור למוסיקה אותה שמע או ניגן - עשיתי את עבודתי!

עמדות פילוסופיות:
בחברה דמוקרטית בה לכל פרט זכות שווה להביע רגשות, דעות ומחאות - תפקידי כמורה במפגש המוסיקלי הוא לפתח את יכולתו המוסיקלית של כל ילד, אם בשיעור יחידני או אם בקבוצה, על מנת לתת לכולם כלים שווים להתמודד בחיי יום-יום. הרעיון הוא לגעת בכל ילד ולא רק לפתח את "הכישרוניים ביותר" וזאת מתוך הנחה יסודית על פיה כולנו נולדים בעלי כישורים מוסיקליים בסיסיים ואם נקבל גירויים מתאימים בשלבים מוקדמים - נגיע להתקדמות. לכולם מגיעה הזדמנות. על כן השיעורים יהיו בעלי מגוון פעולות על מנת לגעת ולהגיע לכמה שיותר תלמידים.


החברה בישראל מורכבת מתרבויות שונות וישנו ערך רב בשימור תרבויות אלה מדור לדור. ע"י שימוש בשירים, יצירות עממיות וכן רפרטואר מתרבויות שונות, המפגש המוסיקלי יעשיר את הילד בחוויות מוסיקליות מגוונות (מוסיקה ישראלית עממית, יהודית, מזרחית ומערבית קלאסית מתקופות שונות).

בחברה המודרנית בה הילד נחשף לכל כך הרבה תחומי דעת שונים - תפקידי כמורה במפגש המוסיקלי הוא לא רק לפתח מיומנויות נגינה מקצועיות והערכה מוסיקאלית, אלא להשתמש בזה גם על מנת לפתח אצל הילד כלים להתמודדות עם בעיות ואתגרים בכלל. הדרך לפיתרון בעיות מוסיקאליות ויישום הנלמד במצבים חדשים - מכינים להתמודדות עם אתגרים בכלל בחיים.
לכן הפעילויות במפגשים בנויות על פי הגישה ההתפתחותית של הילד בתיאום עם יכולתו האישית הקוגניטיבית, הרגשית והמוטורית ולא רק מרוץ אחר השעון על מנת להספיק חומר ולנגנו או להבינו בצורה המושלמת ביותר
לחץ כאן>> תנאים בסיסיים לקיום מפגש מוסיקאלי קבוצתי במסגרת גן
גישתי להוראה